Fizykoterapia i rehabilitacjaRodzaje świadczonych zabiegów z fizykoterapii

Zabiegi z fizykoterapii wykonujemy głównie w gabinecie. Możemy również je wykonywać u pacjenta w domu. W swojej ofercie posiadamy różnorodny i nowoczesny sprzęt do fizykoterapii, za pomocą którego możemy oddziaływać wielopłaszczyznowo na organizm. Należy do niego:


Co to jest fizykoterapia

Fizykoterapia jest to część medycyny fizykalnej stosowanej w rehabilitacji. Wykorzystuje się w niej różne bodźce fizyczne jak prąd elektryczny, ciepło, światło, pole magnetyczne czy fale ultradźwiękowe. W wyniku oddziaływania tych bodźców fizycznych na organizm, pobudzane są w tkankach procesy biologiczne i regeneracyjne.

Zastosowanie fizykoterapii w rehabilitacji

Fizykoterapię często stosuje się w rehabilitacji jako zabieg fizykalny będący przygotowaniem pacjenta do głównego leczenia rehabilitacyjnego np. rozgrzanie tkanek przed terapią manualną, masażem leczniczym lub kinezyterapią czyli ćwiczeniami. Fizykoterapię wykonuje się również jako leczenie dodatkowe, uzupełniające inne formy rehabilitacji, a w niektórych przypadkach można stosować ją jako podstawową formę leczenia np. po świeżych stanach urazowych jak stłuczenie, skręcenie stawów czy po złamaniach kości.

Zabiegi fizykoterapeutyczne zmniejszają ból, obrzęki, stan zapalny tkanek i stawów oraz przyspieszają regenerację tkanek. Dlatego bardzo często stosuje się fizykoterapię w chorobach narządu ruchu, chorobach stawów, w bólach kręgosłupa, po urazach, operacjach ortopedycznych, w chorobach reumatycznych oraz w gojeniu ran, blizn, oparzeń i po złamaniach. Dlatego fizykoterapia znalazła zastosowanie nie tylko w fizjoterapii ale również w ortopedii, reumatologii, pediatrii, neurologii, dermatologii, laryngologii i kosmetyce.

soluks, fizykoterapia

elektrostymulacja, prądy tens

ultradźwięki w domu pacjenta

ultradźwięki, ból kręgosłupa